Новини

Сюжет про наших колег, КУ " Городской специализированный Дом ребенка № 1" г. Одесса "

В Конституції України багато сказано про гідне життя і нічого про гідне процесі вмирання і смерті. У свідомості чиновників смертність - статистика. У свідомості медперсоналу - дані, за які потрібно звітувати. В цей час паліативні пацієнти на останньому етапі життя залишаються зі своїми невиліковними хворобами один на один. Якщо немає позитивного прогнозу на лікування, то з лікарень їх відправляють додому - а фактично списують на родичів помирати.

 В Україні за фінансової підтримки ЄС реалізовується проект по захисту прав дітей, які потребують паліативної допомоги. У семи українських містах розпочали роботу 7 осередків правової підтримки,

які допомагатимуть важкохворим дітям та їх батькам. Звернутися за допомогою у вашому місті: таблиця

Закон не знеболює

Фільм створено за підтримки МФ "Відродження" громадською організацією "Інститут правових досліджень і стратегій" до Всесвітнього дня паліативної допомоги.

 

Журналіст Маргарита Тулуп пише про те, чому держава Україна не хоче помічати паліативних пацієнтів: занадто складні пацієнти.

 

https://www.opendemocracy.net/od-russia/margarita-tulup/nevidimye-ludi

Ми бачили, як працюють лікарняні клоуни. Цей рух за кордоном досить давно розвивається. І дуже радує, що у нас цей рух теж є. Допомагати добром, посмішкою і заряджати оптимізмом. Хто вони і наскільки це тонка і важлива робота - в статті Маргарити Тулуп:

 

https://lb.ua/society/2018/05/10/397273_likar_kloun_.html

 

"Безцінна мить життя дитини"

У 2013 році Україна затвердила основні зміни в законодавстві, покликані полегшити доступ до наркотичних знеболюючих для тяжкохворих пацієнтів. Зараз в країні одне з найпрогресивніших законодавств у цій сфері в Європі: знеболює пацієнтів можна незалежно від діагнозу, віку і місця проживання через сімейного лікаря без спеціальних комісій. Незважаючи на це лише 15% з усіх нужденних можуть жити без болю. Чому законів виявилося недостатньо для того, щоб не доводилося терпіти, про це в інтерв'ю з менеджером програмної ініціативи "Громадське здоров'я" фонду "Відродження" Ксенією Шаповал: https://lb.ua/society/2018/03/13/392319_zakon_obezbolivaet.html


gallery/19_children_palliative_rusya
gallery/likarkloun
gallery/zakonneobezb

Шановні друзі!

 

Нагадуємо, що продовжується реєстрація на 4 конгресс з дитячої паліативної допомоги, який відбудеться у Римі з 24 по 27 жовтня 2018 року. Реєстрація відкрита до 14 жовтня 2018 р. 

Більше інформації на сайті Maruzza Foundation

gallery/banner_eng

Дорогие коллеги!


Украинская Асоциация детской паллиативной помощи просит вас принять участие в сборе информации о существующих на сегодняшний день в Украине сервисах оказания детской паллиативной помощи.  Поделитесь информацией об известных вам организациях, на ее основе мы сможем сделать карту сервисов по Украине для родителей, медицинских работников и волонтеров. Давайте вместе систематизируем информацию о том, какие сервисы сейчас доступны семьям. Мы будем благодарны за ответы, и за распространение данной анкеты: https://goo.gl/p3iRPn (доступ по ссылке)


Пожалуйста, перечислите в анкете все известные вам организации, даже, если не имеете полной информации о них.

Дедлайн для заполнения анкеты - 27 августа 2018 г.

Сводная информация будет опубликована 10 сентября 2018 года.

gallery/15_children_palliative_rusya

"99% керівників інтернатів і педагогів вважають, що "система – це я". Коли починаєш критикувати систему, вони думають, що критикують їх. Проте інтернатна система не здатна дати дитині те, що їй потрібно, – переконаний Роман. – Для мене сонце – це сонце. Ніч – це ніч. Дитина має виховувати в сім'ї, або сімейному середовищі. Я не розумію, навіщо дитині бути в інтернаті"     читати статтю

Час рятувати.  Історія лікаря, який очолив

будинок дитини і повністю його змінив

gallery/c0f196b-marabian-budynok-dytyny58--44-

Шановні колеги!

У м. Суми буде проведений Круглий стіл на тему: “Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги”

Мета заходу: обговорення питань надання паліативної допомоги дітям до 18-ти років, які проживають у себе вдома та сім’ї який перебувають у важких життєвих умовах у зв’язку з хворобою дитини – яким чином співпраця соціальних служб та закладів охорони здоров’я може допомогти цим сім’ям?

Цільова аудиторія: соціальні працівники територіальних центрів соціальної допомоги населенню, спеціалісти міських, районних Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичні працівники, представники громадських та волонтерських організацій, які займаються допомогою пацієнтам паліативного профілю.

Дата проведення – 22 жовтня 2018 р., початок о 11-00.
Місце проведення – Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці

(м. Суми, вул. Ковпака, 20)

Захід відбудеться в рамках реалізації проекту «Відстоювання прав дітей, які потребують паліативної допомоги» за підтримки Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне», та Європейського Союзу та за підтримки Міністерства соціальної політики України.

gallery/liane-metzler-30296-unsplash