https://europa.eu/european-union/sites/europaeu/files/docs/body/flag_yellow_low

«Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги»

Заходи по проекту

27 лютого об 11-30 в УНІАН відбулась прес-конференція на тему: «Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги». 

 Також більш детально за посиланням: network.rv.ua

gallery/bc6r1944
gallery/260218

26 січня, відбулася перша робоча зустріч правозахисників проекту із захисту прав дітей, які потребують паліативної допомоги, який реалізується за підтримки ЄС. Учасники обговорили проблемні питання, які стосуються паліативної допомоги дітям, чинне законодавство, яке регулює надання паліативної допомоги (і прогалини в ньому) поділились успішними кейсами правозахисту.  Детальніше: facebook

Анонс: 

24 квітня 2018 року об 11-00 в місті Чернігові буде проведений круглий стол на тему "Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги".  Круглий стіл буде проведений в рамках реалізації проекту "Відстоювання прав дітей, які потребують паліативної допомоги" за підтримки БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне" та Європейського союзу. Запрошуємо всіх зацікавлених прийняти участь у обговоренні. Захід відбудеться за адресою: м. Чернігів, вул. Хлебопекарська (був. Воровського), 24а.

24 квітня 2018 року об 11-00 в місті Чернігові був  проведений круглий стол на тему "Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги".  Круглий стіл був проведений в рамках реалізації проекту "Відстоювання прав дітей, які потребують паліативної допомоги" за підтримки БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне" та Європейського союзу. На зустрічі були присутні спеціалісти міського, районного та обласних центрів СССДМ, головний спеціаліст з паліативної допомоги УОЗ Чернігівської ОДА, волонтери, громадські активісти, журналісти. У ході заходу присутні були проінформовані про особливості паліативної допомоги дітям, про те як можуть бути забезпечені права дітей, що потребують паліативної допомоги. Багато часу було приділено темі важливості соціальних служб у наданні паліативної допомоги дітям, та їх сім"ям. А також проблемі взаємодії між соціальними та медичними службами. Ми дякуємо усім присутнім за плідну розмову та готовність до діалогу. Початок співпраці закріпили підписанням резолюції. 

 

05 травня у м. Києві була проведена робоча зустріч  представників Асоціації, МФ Відродження та МОЗ з заступником міністра соцальної політики України з питань Європейської інтеграції О. Чуркіною  та начальником управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг О.Сулімою. На зустрічі обговорювали проблемні питання взаємодії спеціалістів МОЗ та МінСоц, які ми побачили, коли почали реалізовувати проект і зустрічаючись з соціальними службами. Дуже важливе питання деінституалізації та реформування інтернатної системи в Україні, яке позначене в Націоналіній стратегії реформування системи інстутиційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Міністерство соціальної політики визнало актуальність та нагальність порушенного питання захисту прав дітей, які потребують паліативної допомоги та підготувало лист до обласних адміністрацій з проханням сприяти Асоціації у проведенні круглих столів з представниками системи соціального захисту населення. Присутні підтвердили готовність до спільної роботи, обміну інформацією та запланували до кінця травня провести наступну зустріч у Міністерстві.


15 травня в місті Львів був проведений круглий ст​і​л на тему "Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги". Круглий стіл був проведений в рамках реалізації проекту "Відстоювання прав дітей, які потребують паліативної допомоги" за підтримки БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне" та Європейського союзу, а також за підтримки Міністерства соціальної  політики України та Департаменту Соціального захисту населення Львівської ОДА. На зустрічі були присутні спеціалісти з департаменту охорони здоровья ОДА, служби у справах дітей ОДА, та обласного центру соціальних служб для сім"ї дітей та молоді, представники благодійних фондів. У ході заходу присутні були проінформовані про особливості паліативної допомоги дітям, про те як можуть бути забезпечені права дітей, що потребують паліативної допомоги. Багато часу було приділено темі важливості соціальних служб у наданні паліативної допомоги дітям, та їх сім"ям. Громадські організації висловили свою готовність до співпраці з соціальними службами у питаннях лікування, паліативної допомоги, соціальної допомоги дітям та їх сім"ям. ​Під час круглого столу був продемонстрований фільм "Бесценный миг жизни ребенка",​ створений у Харкові у 2013 році про життя та долі маленьких мешканців Харківського Будинку дитини.    ​Між представниками соціального захисту та охорони здоров'я відбувся діалог, який засвідчив про потребу кращої комунікації між службами в повсякденній роботі   з метою ​допомоги дітям, які перебувають у важком становищі у зв'язку з невиліковною чи хронічною прогресуючою хворобою та їхнім родинам. Адже ресурс, як виявляється, може бути наявним, але через брак комунікації, він не використовується. Ми дякуємо усім присутнім за плідну розмову та готовність до діалогу та співпраці. Початок співпраці буде закріплений підписанням резолюції, яка надана усім для обговорення.

05 червня 2018 року в  КУ «Запорізький дитячий будинок – інтернат» ЗОР, м. Запоріжжя був проведений круглий стіл на тему “Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги» . На заході були присутні  представники КУ «Запорізький дитячий будинок – інтернат» Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб у справах дітей та молоді, соціальні та медичні працівники, юристи. Метою Круглого столу було обговорення питань надання паліативної допомоги дітям та можливостями співпраці соціальних служб та закладів охорони здоров’я при наданні допомоги важкохворим дітям та їх родинам в умовах чинної нормативної бази у цій сфері. Під час Круглого столу було інформовано учасників щодо прав важкохворих дітей на паліативну допомогу, продемонстровано фільм, що розповідає про роботу будинку дитини в Харкові, інформування щодо моніторингу стану дітей в будинках – інтернатах під час візитів моніторів офісу Омбудсмена, а також відбувся обмін думками між учасниками.  Учасники круглого столу отримали інформацію щодо створення в Україні системи надання паліативної допомоги дітям, її форми та завдання, потребу взаємодії між службами, що надають медичну та соціальну допомогу.
Працівники будинків дитини отримали відповіді на окремі питання надання медичних послуг дітям, що перебувають у закладах інтернатного типу. Досягнуто розуміння щодо потреби активної комунікації між службами охорони здоров'я, які надають медичну допомогу дітям та службами, які надають соціальну підтримку цим дітям та їхнім родинам

6 червня в місті Черкаси на базі  Комунальний заклад "Черкаський обласний онкологічний диспансер" Черкаської обласної ради  був проведений
круглий стіл «Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги»
Участь у круглому столі  приймали :
начальник управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, заступник начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, головний лікар КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» , спеціалісти міських, районних Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб у справах дітей та молоді, соціальні працівники Центрів соціального захисту населення, представники Управління охорони здоров'я ЧОДА, представники ЗМІ, волонтери, активісти, представникі громадських організацій.  Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя», ДБФ «Подаруй дитині світ».

Метою заходу було обговорення питань надання паліативної допомоги дітям до 18-ти років, які проживають у себе вдома та сім’ї який перебувають у важких життєвих умовах у зв’язку з хворобою дитини – яким чином співпраця соціальних служб та закладів охорони здоров’я може допомогти цим сім’ям
Додатково відбувся перегляд фільму «Безцінна мить життя дитини», з передмовою виступила авторка фільму Луб’яна Ольга

На завершення заходу усі учасники обсудили та підписали резолюцію круглого столу зі зверненням до Мінсоцполітики України та МОЗ.

Публікація про захід була у газеті «Нова Доба» (м.Черкаси) , також відбувся ефір на радіо «Рось».

 7 червня 2018 року відбувся Круглий стол  «Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги» у Кропивницькому у Конференц-залі Кіровоградської обласної державної адміністрації.
На круглому столі були присутні

Перший заступник голови ОДА, директор обласного центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, директор департаменту охорони здоров’я ОДА, начальник служби у справах дітей, начальник відділу охорони материнства та дитинства департаменту охорони здоров’я ОДА, заступник головного лікаря дитячої обласної лікарні, завідувач гематологічного відділення дитячої обласної лікарні, заступник головного лікаря КЗ «Кіровоградський обласний спеціалізований Будинок дитини нового типу.

Був перглянут фільм «Безцінна мить життя дитини», який демонстрував досвід роботи з сім'єю, в якої народилася дитина, що потребує паліативної допомоги.

З передмовою виступила Ольга Луб'яна, авторка фільму.

Виступав Роханський Андрій Олегович з презентацією “Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги».

У подальшому відбулася відкрита дискуссія за питяннями:

  •     Що таке паліативна допомога дітям?
  •     Відмінність паліативної допомоги дітям та дорослим.
  •     Важливість соціальних служб , у тому числі районних Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб у справах дітей та молоді, в організації надання паліативної допомоги дітям та їх сім’ям.
  •     Проблеми взаємодії між соціальними та медичними службами, шляхи їх вирішення

На завершення заходу усі учасники обсудили та підписали резолюцію круглого столу зі зверненням до Мінсоцполітики України та МОЗ України в рамках реалізації проекту «Відстоювання прав дітей, які потребують паліативної допомоги», за підтримки Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне»  та Європейського Союзу

11 червня 2018 року у місті Хмельницький  був проведений Круглий стіл на тему
«Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги». Захід був проведений при підтримці Хмельницької ОДА в Мала сесійна зала Хмельницької обласної ради. На заході були присутні спеціалісти районних Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб у справах дітей та молоді, соціальні працівники територіальних служб соціального захисту населення, представники громадських організацій.
Метою заходу було обговорення питань надання паліативної допомоги дітям до 18-ти років, які проживають у себе вдома та сім’ї який перебувають у важких життєвих умовах у зв’язку з хворобою дитини – яким чином співпраця соціальних служб та закладів охорони здоров’я може допомогти цим сім’ям.
На завершення заходу усі учасники обсудили та підписали резолюцію круглого столу зі зверненням до Мінсоцполітики України та МОЗ України в рамках реалізації проекту «Відстоювання прав дітей, які потребують паліативної допомоги», за підтримки Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне»  та Європейського Союзу

У місті Тернопіль 12 червня 2018 року був проведений наступний круглий стіл на тему  «Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги». Круглий стіл був проведений при підтримці Тернопільської ОДА у приміщенні  КЗОЗ «Тернопільська обласна дитяча лікарня». На круглому столі булі присутні 17 осіб, серед яких були заступник начальника управління організації надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА, лікарі-педіатри, лікарі сімейної медицини, спеціалісти районних Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб у справах дітей та молоді. У обговоренні прийняв участь Заступник начальника управління організації надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Смолій О.В.
Був перглянутий фільм «Безцінна мить життя дитини», який демонстрував досвід роботи з сім'єю, в якої народилася дитина, що потребує паліативної допомоги. З передмовою виступила Ольга Луб'яна, авторка фільму.
Усі присутні були зацікавлені в отриманні відповідей на вопроси та у налагодженні зв'язків між медичними та соціальними службами.

22 жовтня 2018 року у м. Суми був проведений Круглий стіл на тему: “Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги.

Мета заходу: обговорення питань надання паліативної допомоги дітям до 18-ти років, які проживають у себе вдома та сім’ї який перебувають у важких життєвих умовах у зв’язку з хворобою дитини – яким чином співпраця соціальних служб та закладів охорони здоров’я може допомогти цим сім’ям?

Були присутні соціальні працівники територіальних центрів соціальної допомоги населенню, спеціалісти міських, районних Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичні працівники, представники громадських та волонтерських організацій, які займаються допомогою пацієнтам паліативного профілю.

Захід відбудеться в рамках реалізації проекту «Відстоювання прав дітей, які потребують паліативної допомоги» за підтримки Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне», та Європейського Союзу та за підтримки Міністерства соціальної політики України.

Дитячий паліатив: як полегшити страждання дітей обговорювали у Сумах

 

У Сумах у форматі круглого столу обговорили питання надання паліативної допомоги важкохворим дітям. До дискусії долучилися соцпрацівники територіальних центрів соціальної допомоги населенню, спеціалісти міських, районних Служб у справах дітей та Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичні працівники.

Детальніше..

gallery/44427369_2292260984149601_683520233859710976_n

28 листопада, у Житомирі був проведений круглий стол «Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги» за участю радника Міністра охорони здоров’я України з питань паліативної допомоги Олександи Брацюнь.У заході прийняли участь представники Служб у справах дітей Житомирської ОДА, Служб у справах дітей Житомирської міської ради, Служб у справах дітей райдержадміністрації, обласних, міських, районних центрів соціальних служб у справах дітей та молоді, представники обласних спеціалізованих будинків дитини, департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА та КУ «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня».Учасники круглого столу визнали інформацію щодо розвитку паліативної допомоги для дітей в Україні актуальною та корисною. Під час обговорення форм та змісту співпраці між службами охорони здоров'я та службами соціального захисту для дітей учасниками було досягнуто розуміння щодо необхідності удосконалення законодавства (спільних наказів МОЗ та Місоцполітики). Окрім того, було підтримано пропозицію щодо покращення комунікації між зацікавленими сторонами та порушення актуальних питань, які лежать в площині міжсекторальної співпраці. При обговоренні резолюції особливо наголошувалось на питанні покращення освіти для представників сфери соціального захисту.

Більш детальний звіт про подію на сайті Житомирської ОДА

21 грудня 2018 року у місті Вінниця був проведений Круглий стіл на тему “Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги» за участі представників Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, Служб у справах дітей Вінницької ОДА, представників дитячих будинків-інтернатів, обласного Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», представників Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, представників громадських організацій.
Учасникам заходу було надано інформацію щодо процесу інституалізації інтернатних закладів, який розпочався з 2017 року з часу схвалення урядом України Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та затвердження плану заходів з реалізації її І етапу (розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р.№526).
Після демонстрації презентації на тему: «Організація дитячої паліативної допомоги в Україні». соціальна складова та фільму «Безцінна мить життя дитини» відбувся обмін думками та обговорення.
Під час обговорення порушувалось питання недостатньої комунікації між службами соціального захисту та охорони здоров’я, в результаті чого пацієнти дитячого віку не отримують адекватної допомоги.
Значна кількість учасників наголошувала на потребі спільних зустрічей для покращення взаємодії при наданні допомоги важкохворим дітям. Учасники погодились з тим, що необхідні зміни у законодавстві та виявили готовність до співпраці.