gallery/banner_girl_www

Другий Національний Форум дитячої паліативної

допомоги, м. Київ, 2-3 листопада 2017 р

Проблемою, на яку був спрямований проект є низький темп розвитку паліативної допомоги дітям в Україні.  Ще й досі відсутні стандарти надання паліативної допомоги дітям. Значними проблемами є відсутність нормативно-правових документів, що визначають паліативного пацієнта дитячого віку, низький рівень знань лікарів, щодо надання паліативної допомоги дітям, відсутність розуміння важливості проблеми з боку представників влади. 


Дитяча паліативна допомога розвивається в Україні вкрай нерівномірно. В той час, як в Івано-Франківській, Вінницькій, Харківській, Волинській областях паліативна допомога визнана пріоритетним напрямком розвитку медичної галузі, в інших областях (наприклад Житомирській, Херсонській та ін), взагалі не визнається потреба надання паліативної допомоги дітям. Основною рушійною силою в розвитку паліативної допомоги в областях є громадські діячі та активісти з числа лікарської спільноти. Яскравими прикладами цього є Івано-Франківська, Харківська, Рівненська, Волинська, Вінницька області. Одним з найважливіших факторів, що зумовлюють стрімкий розвиток цього напрямку, є об‘єднання зусиль громадських активістів, небайдужих представників лікарської спільноти та прогресивних представників влади.  Якість та швидкість розвитку паліативної допомоги в Україні напряму залежить від ефективності взаємодії вищевказаних гілок, а також від можливості ознайомлення з міжнародним досвідом для подальшої його адаптації та імплементації.


Проведення міжнародного Форуму з дитячої паліативної допомоги, створило потужну можливість для конструктивного діалогу між громадськими активістами, лікарями та представниками влади, дало можливість ознайомитися з передовим  міжнародним досвідом та кращими Українськими практиками з організації надання паліативної допомоги дітям, спільно визначити стратегічні пріоритети розвитку дитячої паліативної допомоги в Україні.

Загалом в заході прийняло участь 150 осіб.


До участі в конкурсі було запрошено представники від кожної області. Проведено конкурсний відбір учасників форуму. Відібрано 150 осіб. Серед них представники державних структур, медичної спільноти та громадські активісти.

До участі було запрошено іноземних експертів з метою представлення успішних закордонних практик. Серед них:  Джоан Марстон  - виконавчий директор Всесвітньої організації паліативної допомоги дітям (ICPCN).


У якості доповідачів на форум були запрошені:

-Лікарі-практики, які надають паліативну допомогу дітям м. Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Харків та ін.

-Представники ДОЗ, лікувальних закладів та громадських організацій, які вже впроваджують кращі практики надання паліативної допомоги дітям.


Форум було проведено в м. Київ впродовж двох днів.


Партнерські організації:

Міністерство охорони здоров’я, Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Офіс Уповноваженого Президента з прав дитини, БФ «Мати Тереза», Україно-німецька медична асоціація, БФ «Гіппократ», БФ «Соборність» та інші.